<<< wstecz

 

 

Zbiorowa wystawa fotografii „Pokolenia” w ramach projektu „Fotografia jako pomost miedzy pokoleniami”.

Fotografia jest symboliczną bramą pozwalającą na odbycie podróży w czasie i przestrzeni – każde spojrzenie na zdjęcie wyzwala w nas emocje, wspomnienia, skojarzenia. Fotografia skłania do przemyśleń, pobudza rozmowę, porusza. Fotografia może stać się również pomostem między twórcą a odbiorcą, między teraźniejszością i przeszłością, między dwoma twórcami.
Pomost fotograficzny stał się centrum projektu, którego wynikiem jest wystawa „Pokolenia”. Pięć duetów twórczych, na zasadzie dialogu i konfrontacji wizualnych spostrzeżeń, zajęło się pracą nad elementarnymi hasłami i podjęło próbę twórczej analizy: miejsca, człowieka, czasu, przedmiotu i samej fotografii. Głównym celem wspólnego działania była integracja fotografów starszego i młodszego pokolenia. Pokolenia w projekcie to przede wszystkim jednak spojrzenie szersze – nie z perspektywy wieku, lecz doświadczenia fotograficznego. Współpracy podjęli się więc twórcy związani z fotografią przez ponad sześćdziesiąt lat i ci, którzy fotografują znacznie krócej. Projekt miał też wymiar szczególny w czasie, którym znaleźliśmy się współcześnie. Fotografia stała się pomostem i pretekstem do nawiązywania relacji – relacji, które w momencie społecznej izolacji zanikają.
Zapraszamy do odczytywania naszych wizualnych analiz. Liczymy że fotografia stanie się pomostem także między twórcami a odbiorcami i dzięki temu jej przekaz wybrzmi bardziej.
Kamil Myszkowski

W projekcie „Fotografia jako pomost między pokoleniami” i w wystawie udział biorą: Jakub Byrczek, Łukasz Cyrus, Ryszard Czernow, Antoni Kreis, Jerzy Łakomski, Arkadiusz Ławrywianiec, Beata Mendrek, Kamil Myszkowski, Krzysztof Szlapa, Janusz Wojcieszak.
Kuratorzy projektu: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa

 

 

Rozmowa - dialog pokoleniowy - BEATA MENDREK - ANTONI KREIS

Rozmowa - dialog pokoleniowy - RYSZARD CZERNOW - ŁUKASZ CYRUS

Rozmowa - dialog pokoleniowy - JERZY ŁAKOMSKI - KAMIL MYSZKOWSKI

Rozmowa - dialog pokoleniowy - JAKUB BYRCZEK - JANUSZ WOJCIESZAK

Rozmowa - dialog pokoleniowy - ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC - kRZYSZTOF SZLAPA

 

fot. Krzysztof Szlapa